Mozaik Desenli Yer Uygulamaları
  • Register

60 01

Karosiman, son yıllarda oldukça rağbet gören ve yükselen, trend haline gelen, mekanlarda yenilikçi bir yaklaşım sunan desenli yer karolarını 100’e yakın renk ve farklı yüzey alternatifleri ile tasarımcıların beğenisine sunuyor. Karosiman desenli yer karoları, modern mekanlarda çeşitli desenleri sunarak eski bir sanatı yaşatmaya çalışıyor.

Bu nedenle, özel ve değişik olmayı hedefleyen, çevresinde doğanın sıcaklığını hissettirmek isteyen zevklere seslenen bir ürün olma özelliği gösteriyor.

60 02

Karolar, 20X20 cm ebatında üretiliyor. Bu karolar, evlerin banyo, antre, yatak odası ve oturma odalarının yanı sıra restoran, mağaza, otel, ofis ve alışveriş merkezlerinin yer kaplamasında ideal bir ürün olarak rahatlıkla kullanılabiliyor. Kısaca yaşama dair her yerde kullanıcıya sıcak, doğal ve yaşanılası ortamlar yaratıyor.

60 03

Karolar, kullanıldıkları alanlarda estetik görünüm, desen yaratma imkanı, yüzey kaplaması olarak görsel bütünlük, ahşap ve doğal taşlarla kombine olabilme özelliği gibi kolaylıklar sağlıyor. Tek renk, 2, 3, 4 veya 5 renk seçeneğini bir arada bulmak mümkün. 20x20cm ebatındaki karolarla uyumlu bordürleri ve 10x20cm ebatında süpürgelikleri de mevcut. 20(+/-1) mm kalınlığında üretiliyor, üst desenli kısmı 6 – 7 mm kalınlığında olduğu için senelerce aynı görüntüyü kaybetmiyor, gerekli görüldüğü zaman ince bir sulu silim ile ilk günkü temizliğini tekrar kazanıyor. Mekan tasarımcıları, mimarlar ve kullanıcılar kendi zevklerine ve estetik görüşlerine uygun olarak farklı renk ve döşeme alternatifi seçeneklerini bulabiliyorlar. Doğal olarak, bu estetik görünüşün, sağlamlık ve dayanıklılık ile birleşerek bütünlük oluşturması öncelikli tercih sebebi oluyor. Yaklaşık 50 farklı model ile çalışılıyor ancak mekan ve isteğe bağlı olarak farklı desen, renk ve ebatlarda da üretilebiliyor.

60 04

Karosiman, mermere tozu, quartz, çimento ve pigmentlerin belli oranlarda karıştırılıp kimyasal ürünler karıştırılmadan tamamen doğal olarak, el yapımı kalıplara tek tek el ile dökülüp preslenmesi ile üretiliyor. Preslenme aşamasında sağlanan yüksek basınç, kullanılan agregaların özel işlemlerden geçmiş olması, pigmentlerin tamamen doğal ve özel yüksek performanslı olması ürünlerin kalitedeki farklılığını ön plana çıkarıyor. Bu özelliklerinden dolayı iç mekanlar gibi dış mekanlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Üretim aşamasından sonra döşenebilmesi için hava sıcaklığına bağlı olarak 10 ile 28 gün arasında kürlenmeye bırakılması gerekiyor. Şantiye ortamına bağlı olarak hazır yapıştırıcılar veya klasik harç ile döşeniyor, motiflerin tam olarak birbirini tamamlayabilmesi için ‘’0’’ derz verilmesi gerekiyor, desenlerin ve renklerin istenilen görüntüyü verebilmesi için döşeme işlemi bitiminden sonra sulu silim yapılması öneriliyor.

Daha Fazlası İçin; 0216 487 41 77